यूरोपियन केन्द्रीय बैंकले आपतकालीन राहत प्याकेज बढाएर १.५ ट्रिलियन डलर बनायो

बैंकिङ खबर । युरोपेली केन्द्रीय बैंकले भाइरसको प्रकोपले गर्दा भएको ठूलो मन्दीमा अर्थ अफोर्डेबल क्रेडिट फ्लो कायम राख्नको लागि महामारी आपतकालीन सहायता कार्यक्रमलाई ६०० बिलियन युरोबाट बढाएर १.३५ ट्रिलियन युरो (१.५ ट्रिलियन) मा पु-याएको छ । यो नयाँ राहत कार्यक्रम युरोपेली सरकारहरूको खर्च भन्दा फरक छ ।

कार्यक्रम डिसेम्बर २०२० देखि जून २०२१ सम्म बढाइयो

अमेरिकी फेडरल रिजर्व, इंग्ल्याण्डको बैंक, जापानको बैंक र विश्वका अन्य केन्द्रीय बैंकहरूले विकासोन्मुख र धनी अर्थतन्त्रको लागि आघात सामना गर्ने प्रयास गरिरहेका छन् । यूरो प्रयोग गर्ने १९ देशको लागि केन्द्रीय बैंकले पनि आफ्नो मौद्रिक प्रोत्साहन कार्यक्रमलाई डिसेम्बर २०२० देखि अर्को वर्ष जुनको अन्त्यसम्म बढाएको छ ।

 

इकोनमिक आउटपुटमा ७.७५ प्रतिशतले गिरावटको आशंका

युरोपेली संघको कार्यकारी आयोगका अनुसार इकोनमिक आउटपुटमा ७.७५ प्रतिशतले गिरावटको आशंका गरीएको छ ।
यस्तो अवस्थामा, यस सपोर्ट प्याकेजले केही मद्दत गर्ने र आगामी दिनमा अर्थव्यवस्था सुधार गर्न मद्दत गर्दछ । केन्द्रीय बैंकले आफ्नो प्रमुख ब्याज दर बेंचमार्कलाई अपरिवर्तित राखेको छ ।


सोसिअल मेडिया