लार्जेष्ट बन्दै “मिर्मिरे लघुवित्त” नागबेली पनि गाभियो

बैंकिङ खबर । बनेपा, काभ्रेपलान्चोकमा केन्द्रीय कार्यालय रहेको राष्ट्रिय स्तरको मिर्मिरे लघुवित्त वित्तीय संस्था लिमिटेडले बिर्तामोड, झापामा केन्द्रीय कार्यालय रहेको नागबेली लघुवित्त वित्तीय संस्था लिमिटेडलाई प्राप्ती – एक्विजिशन गर्ने सम्बन्धमा नेपाल राष्ट्र बैंकले अन्तिम स्वीकृति प्रदान गरेको छ । यसअघि स्वेडा लघुवित्तलाई प्राप्ती गरी एकिकृत कारोवार सञ्चालन गरीसकेको मिर्मिरेले नागवेलीलाई प्राप्ती गरेपश्चात समायोजित चुक्ता पूँजी रु.३९,९८,७२,६४१.५० हुनेछ भने शाखा संख्या जम्मा १०८ हुनेछन् । नेपालको पूर्वक्षेत्रका जिल्लाहरुमा नागबेलीको कारोवार सञ्चालन छ भने मध्य, पश्चिम र सुदूर पश्चिम क्षेत्रमा मिर्मिरेको शाखा सञ्जाल छ । शाखा कार्यालय नभएका जिल्लाहरुमा शाखा स्थापना गरी कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने उद्देश्यका साथ सोही बमोजिम शाखा विस्तार गर्ने कार्य भईरहेको छ । संस्थाले मर्जरलाई प्रभावकारी वनाउन थप मर्जर तथा एक्विजिशन कार्यलाई प्राथमिकतामा राखी अन्य उपयुक्त लघुवित्त संस्थाहरुलाई मर्जर तथा एक्विजिशनका लागि प्रयास समेत गरी रहेको साथै आवश्यक प्रक्रिया पुरा गरि एक महिना भित्रएकिकृत कारोबार समेत सञ्चालन गर्ने संस्थाले जनाएको छ ।


सोसिअल मेडिया